MINI ACTION CAMMINI F WI-FI  Tube NiloxF60F-60 EVO

 
 
     
 

inzercia: 

 

  Športové disciplíny s využiteľnosťou týchto kamier

Športové disciplíny, kde by športová kamera nemala chýbať, sú naozaj rôzne. Vlastne azda všetky, okrem tímových hier, kde kamera tohto typu nenachádza ani uplatnenie a ani uchytenie. Futbalistovi totiž asi ťažko umiestnime kameru na hlavu, rovnako ako plavcovi, kde tvorí určitý odpor. Na odpor je potrebné myslieť skôr pri vode a rýchlostnom plávaní, pri potápaní, alebo vo vzduchu už taký zásadný problém netvorí. Tu je niekoľko odvetví športu a princípy používania športovej kamery.

Zoskoky padákom
Je priam povinnosťou si zaznamenávať zážitok, ktorý si niektorí ľudia zopakujú len raz v živote, ak vôbec aspoň jediný raz. Mať ho na videu sa oplatí. Zoskočiť však dolu a zistiť, že video nie je nakrútené, nie je dobrý pocit. Nie každý má v zálohe ďalšieho partnera s vlastnou kamerou. Kamera so záznamom býva často spoplatnená u poskytovateľov zážitkového zoskoku padákom. Bolo by však zvláštne, ak by poplatok požadovali aj za kameru vašu. Len nezabudnite na možnosti jej uchytenia.

Cyklistika
Cyklisti sa už dávno naučili, že športová kamera musí byť odolná, správne uchytená a taká, čo vydrží aj terénne natriasanie. Cyklisti na cestách, či horskí cyklisti využívajú úchytky na prilbách, alebo na kormidle bicyklov. Najlepšia voľba je však prilba, pretože záznam kopíruje vaše otáčanie hlavy a nestrácate tak dianie, napríklad ak ste sa otočili kvôli autu, alebo inej hrozbe. Ak pozeráte na terén pod vami, ktorí hrá dôležitú úlohu pri chápaní priebehu na videu, skrátka je to na zázname a nemáte tak len priamy záznam z pred seba, ako pri kamerách na kormidle.

Motorizmus
Motorky, štvorkolky, alebo automobily. Dnes každý zástupca motorov využíva športové kamery. Buď ako čierne skrinky, ktoré zaznamenávajú trasu pred vozidlom pre prípad problémov, alebo len slúžia na vlastné zaznamenávanie trasy. Motoristický šport, ktorý využíva terén často používa záznamy na učenie tratí, hľadaní chýb pri súťažných pretekoch a plánovaní súťažnej účasti.

Zábava pod vodou aj nad ňou
A pripočítajme aj všetky odľahčené vodné aj nevodné disciplíny, ako kajaky, člny, vodné bicykle, alebo rýchlejšie plavidlá, katamarány, a nezabúdajme na surferov. Aj tí majú svoje držiaky na surfe a nahrávajú si svoje najlepšie vlny a priebeh jej dosiahnutia. Športové kamery skrátka na trh prichádzajú s obrovským potenciálom a možnosťami využitia.
 
     
 

hlavná stránka | kamery NILOX | čo je športová kamera? | porovnanie kamier | šport a kamera idú k sebe | športové disciplíny | kamera v aute | kamera a záchranné zložky
2014, NILOX.SK. Neoficiálne stránky kamier NILOX venované všeobecne téme športových kamier.
Stránky pre podporu povedomia o značke kvalitných kamier NILOX do extrémnych podmienok a pre najnáročnejších používateľov.