MINI ACTION CAMMINI F WI-FI  Tube NiloxF60F-60 EVO

 
 
     
 

inzercia: 

 

  Športová kamera v aute

Mnoho ľudí využíva športovú kameru aj v vo svojich osobných vozidlách. Je malá, dá sa ľahko upevniť a poskytuje príležitosti kvalitného záznamu aj napríklad pri poškodení vozidla a náraze. Zaznamenáva cestu v lepšom uhle na spôsob rybieho oka, nie len úzku časť pred sebou. Má výbornú farebnosť a hlavne športové kamery zaznamenávajú aj rýchlo pohybujúce sa objekty a trasu pred vozidlom veľmi presne a detailne. Bežná kamera skrátka ľudovo povedané nestíha nakrúcať. Za to tá športová je stavaná na rýchlosť.

V prípade nehody
Slabšie kamery sa môžu poškodiť a vypnúť. Odolnejšia skôr zotrvá na svojom mieste, zaznamenáva aj naďalej a aj záznam samotný nie je problém získať z nahrávky späť. Pri náhlom vypnutí sa totiž posledný neuzavretý súbor nezmaže, ako pri množstve iných kamier, kde postačí poškodená, alebo len slabá batéria. Športové kamery využívajú schopnosti použitia aj záznamu, ktorý bol náhle ukončený. Lenže pozor. Slovenská, česká, a vlastne žiadna európska legislatíva neberie kamerový záznam ako jasný dôkaz k okolnostiam nehody.

Môžu byť, no nie sú nevyhnutne tak brané. Poslúžia v prípade dokazovania priebehu dopravnej nehody. Na súde takýto záznam neobstojí, polícia s ním nepočíta, no môže priniesť zásadné informácie o tom, ako naozaj prebiehala nehoda, kto sa ako zachoval a odkiaľ kto smeroval.

Takéto údaje by mala polícia v prípadoch komplikovaného dokazovania zavinenia nehody uznať. Ak, stručne povedané, je na zázname evidentné, že vodič pred vami zastal, vyšiel von a rozbil vám päsťami okno, niečo také by malo byť plným právom prijateľné ako dôkazový materiál. Problémy môžu nastať v prípadoch snahy o použitie farieb semaforov, odhadu rýchlosti jednotlivých vozidiel, faktov okolo použitia zvukového výstražného zariadenia, či vôbec iných zvukov, ako sa už pár ľudí presvedčilo aj v zahraničí a informácie uvádzajú na internetových fórach

 

 
     
 

hlavná stránka | kamery NILOX | čo je športová kamera? | porovnanie kamier | šport a kamera idú k sebe | športové disciplíny | kamera v aute | kamera a záchranné zložky
2014, NILOX.SK. Neoficiálne stránky kamier NILOX venované všeobecne téme športových kamier.
Stránky pre podporu povedomia o značke kvalitných kamier NILOX do extrémnych podmienok a pre najnáročnejších používateľov.