MINI ACTION CAMMINI F WI-FI  Tube NiloxF60F-60 EVO

 
 
     
 

inzercia: 

 

  Kamera a záchranné zložky

V priebehu posledných rokov začali používať mnohé americké štáty na záznam práce záchranných zložiek aj kamery. Boli a sú to prevažne značky GoPro, ktoré sú naozaj priekopníkom v obore a vyznačujú sa kvalitou aj odolnosťou. Po nich však nasledujú aj ďalšie značky a je to aj Nilox, ktorý nachádza využitie v záchranných zložkách napríklad v Európe. Ich základným dôvodom použitia, je zaznamenávať celý priebeh záchrannej akcie polície, hasičov a záchranárov. Dokonca sú prípady, kedy kamery používajú aj armádne sily pri zásahoch vo vojenských misiách, a používa ich veľmi často aj napríklad Slovenská polícia pri prepadoch a zatýkaní.

Hlavný dôvod je evidencia
Správny priebeh akcie, prípadne záznam o pochybení jednej alebo druhej strany. Aj to sú dôvody, kedy možno hovoriť o prínose kamier. Zaznamenávajú priamo priebeh akcie a často slúžia aj ako dôkazový materiál v prípade náhleho zvratu udalostí a vzniku nových problémov. Treba si uvedomiť, že polícia, záchranári, hasiči, alebo vojaci sú povolania, ktoré sa stretávajú najčastejšie s problémami a na ich mieste sa môžu nachádzať ďalšie, prípadne môžu ešte len vzniknúť ďalšie.

Pomôžu pri prípadných obvineniach
Každý zásah policajných zložiek a hasičov sa môže týkať niekoho majetku. Oba druhy zásahových jednotiek sa však stretávajú aj od zločincov často s rôznymi obvineniami za poškodenie majetku, dverí, zariadenia domu, hoci to bolo nevyhnutné pre zásah a zabránenie úniku páchateľa. Podobne aj hasiči, ktorí prichádzajú k miestu požiaru, alebo iného problému a sú nútení pre splnenie nevyhnutných krokov robiť nevyhnutný postup. Poškodené osoby sa môžu kedykoľvek obrátiť aj na záchranné zložky, že musia nahradiť škodu a podobne. V USA mali prípad, kedy sa rodina snažila vysúdiť od hasičov peniaze za ukradnuté šperky v horiacom dome. Hasiči však po odhalení svojich záznamov ukázali, že na premýšľanie nad šperkmi v tej chvíli nebol čas a mali plné ruky práce s požiarom. To im nevyšlo.

Výbava slovenskej polície a ďalších zložiek kamerami nie je najlepšia, ale za to ani im v prípade nutnosti nechýba. Podľa medializovaných informácií počas leta 2014 by sa mala miera počtu kamier a záznamov akcií zvýšiť. V každom prípade je možné hovoriť o prínose týchto kamier aj v tomto odvetví verejných služieb a záchranných a poriadkových zložiek.
 
 
     
 

hlavná stránka | kamery NILOX | čo je športová kamera? | porovnanie kamier | šport a kamera idú k sebe | športové disciplíny | kamera v aute | kamera a záchranné zložky
2014, NILOX.SK. Neoficiálne stránky kamier NILOX venované všeobecne téme športových kamier.
Stránky pre podporu povedomia o značke kvalitných kamier NILOX do extrémnych podmienok a pre najnáročnejších používateľov.